Vaše deti nie sú vaše deti, sú synovia a dcéry života

Vaše deti nie sú vaše deti, sú synovia a dcéry života / vzťahy

Mnohí rodičia majú predstavu, že naše deti patria nám, Sú to náš majetok a my ich preháňame do takej miery, že im bránime v rozvoji. Vyhnúť sa nadmernej ochrane môže pomôcť našim deťom rozvíjať sa v živote, aby vedeli riešiť svoje vlastné problémy a museli sa rozhodovať o chybách a poučiť sa z nich..

Rodičia majú zvyčajne inštinkt chcieť zabrániť našim deťom ísť dole cestou, o ktorej si myslíme, že pre nich nie je vhodný. Snažíme sa vyrovnať pôdu a snažíme sa urobiť čo najmenej chýb.

Chyby sú súčasťou ich života a skúseností, ktoré ich premenia a vytvoria ich do nezávislých a sebestačných bytostí. Ak chcete brzdiť, je zastaviť priebeh ich života.

Správa od Khalila Gibrana

Libanonský básnik Khalil Gibran vo svojej knihe "Prorok" vystavuje nasledujúci fragment vo vzťahu k žene, ktorá žiada proroka, aby hovoril o svojich deťoch:

"Tvoje deti nie sú tvojimi deťmi. Sú synovia a dcéry žiadostivosti života pre seba. Prichádzajú cez teba, ale nie sú tvoje. A aj keby žili s tebou, nepatria ti.".

Môžete im dať svoju lásku, ale nie svoje myšlienky, pretože majú svoje vlastné myšlienky.

Môžete ukryť ich telá, ale nie ich duše, pretože ich duše obývajú panstvo zajtrajška, ktoré nemôžete navštíviť, dokonca ani v snoch.

Môžete sa snažiť, aby ste boli ako oni, ale nesnažte sa im ich robiť tak, ako robíte, pretože život nezmizne, nezastaví sa vo včerajšku..

Strelec vidí cieľ v ceste nekonečna a on, so svojou mocou, bude mať tendenciu k vám, aby jeho šípy mohli lietať rýchlo a ďaleko..

Kiež napätie spôsobené rukou klenby je vaša radosť, pretože rovnako ako miluje šípku, ktorá letí, aj on miluje oblúk, ktorý zostáva nehybný..

Sme deti života

Niekedy, my rodičia chceme, aby naše deti mali všetko, čo sme nemali, a aby sme neurobili tie isté chyby, ktoré sme urobili. Robí sa to ako ochrana, ktorá si myslí, že je to najlepšia vec pre tých bezbranných bytostí, ktoré sú našimi deťmi. To však neberieme do úvahy majú právo prevziať zodpovednosť za svoj život.

Majú právo robiť rozhodnutia, ktoré ich robia cez zložité situácie, kde sú schopní vidieť dôsledky každého konania. Rodičovská podpora je dôležitá, pokiaľ nie je príliš ochranná, ani obmedziť činnosť ich detí.

Nie sme vlastníctvom nikoho a nikto pre nás nemôže žiť naše skúsenosti. Sme deti samotného života a dávame sa svojim výhodám a ťažkostiam pri konfigurácii vlastnej identity.

Pomôžme rodičom slobodu našich detí

Bez vedomia odovzdávame našim deťom mnohé naše správanie, našich myšlienok. Cesta k láske, vzťah k svetu a komunikácia ... príliš dôležité aspekty, ktoré treba brať do úvahy.

Je dôležité, aby ste boli pozorní voči správam, ktoré vám posielame, pretože mnohé z týchto správ sú spracované v bezvedomí. Takýmto spôsobom môžu určiť svoje správanie, postoj a spôsob bytia v živote.

Sme len nástrojom pre naše deti, aby rástli a rozvíjali sa ako jednotlivé bytosti, voľný, zdravý a šťastný. Podporovať ich počas celého procesu bez predstierania, že spĺňajú naše sny a naše očakávania.

Môžeme ich tak skutočne bezpodmienečne milovať, aby preskúmali svoju podstatu a vyberte si, aká je vaša cesta. Bez tlakov alebo požiadaviek, ktoré obmedzujú ich slobodu a prejav ich potrieb. Máme teda príležitosť pozorovať tok života, kde je každá bytosť, s faktom, že sa cíti milovaný, schopná ponúknuť to najlepšie zo seba samého. Rešpektovanie vlastného života bez strachu z prežívania a odovzdávania sa láske.

Vzdelávanie mysle bez toho, aby sa vychovávalo srdce, sa vôbec nevychováva, ale výchova v emóciách umožňuje rozvíjať zdravé ja, ktoré určuje oslobodenie a emocionálnu zrelosť, získavajúc pocity sebarealizácie. Prečítajte si viac "