Doprajte svojim deťom, ako by ste sa chceli liečiť a nebudete sa pokaziť

Doprajte svojim deťom, ako by ste sa chceli liečiť a nebudete sa pokaziť / psychológie

Zaobchádzajte so svojimi deťmi tak, ako by ste sa chceli liečiť. Vypnite svoje obavy, pomenujte tie emócie, ktoré nemôžu vyjadriť, dať im čas, osvetliť svoje sny a urobiť z nich pocit, že sú to najcennejšie osoby vo vašom svete.

Je to zvedavé, pretože dnes mnoho matiek a otcov vidí výchovu s trochou strachu. Čítajú vzdelávacie príručky, sú poučení o najnovších teóriách a hľadajú odpovede na každý problém na internete alebo v týchto priateľoch -alebo nie- ktorí povstávajú ako autentickí guru na rodičovské otázky. Títo rodičia zabúdajú tak, že počujú niečo oveľa hodnotnejšie ako všetko toto: ich prirodzený inštinkt.

Dieťa nechce kričať ani chápať výčitky, vaše dieťa si zaslúži, aby sa s ním zaobchádzalo s umením počúvania, trpezlivosti a veľkosti náklonnosti. Pretože deti ich nemusia „skrotiť“, musíte ich milovať.

Inštinkt matky alebo prirodzená schopnosť otca intuitívne vnímať potreby svojich detí je bezpochyby najlepšou stratégiou pri ich vzdelávaní.. Deti prichádzajú na svet s vrodenou dobrotou, takže si zaslúžia, aby sa s nimi zaobchádzalo s rešpektom chrániť túto šľachtu srdca, navštevovať prirodzenosť a bez strachu každú udalosť, ktorá nás privádza na deň.

Pozývame vás, aby ste sa nad tým zamysleli.

Dieťa by malo byť liečené s láskou a bez strachu

Existujú matky a otcovia, ktorí sa obávajú zlyhania vo svojej úlohe rodičov. Myslia si, že to môže byť tragédia, ktorá im nie je schopná dať najlepšiu narodeninovú oslavu, nie nájsť si miesto v tej najlepšej škole, alebo nie je schopná si kúpiť rovnaké oblečenie, aké ich priatelia majú v škole. Určitým spôsobom sa snažia ponúknuť svojim deťom to, čo sami nemali.

Je jasné, že každý je slobodný pri výbere spôsobu vzdelávania dieťaťa, ale často zabúdame, ako sú deti a všetko, čo sa v nich deje. Držíme sa premýšľania o všetkom, čo im musíme ponúknuť bez toho, aby sme najprv zistili, čo skutočne potrebujú: pre seba.

  • Dieťa nie je dospelý v miniatúre, je osoba, ktorá potrebuje pochopiť svet prostredníctvom vás a s vašou pomocou.
  • Dieťa koná vždy pre potreby a nie pre manipuláciu alebo zlobu ako dospelí. Musíme byť intuitívni k týmto požiadavkám.
  • Dieťa sa musí predovšetkým liečiť s láskou. Naše deti nepotrebujú značkové oblečenie ani elektronické hračky na hranie sami. Potrebujú váš čas, váš príklad, vaše dobré nočné objatia a vašu ruku, aby ste prešli cez ulicu.

Deti nie sú definované podľa svojich školských stupňov Zabudli sme ako spoločnosť a ako vychovávatelia, že deti nedefinujú svoju hodnotu podľa svojich školských známok, ale sami. Prečítajte si viac "

Samoregulácia rodičovstva: porozumenie a sprievod

Samoregulované rodičovstvo je priamo živené teóriami pripútanosti formuloval vo svojom dni psychiater Wilhelm Reich. Teraz sú dnes opäť aktuálni, pretože vychovávajú sériu kľúčových pojmov, prostredníctvom ktorých sa s detstvom, s ich časmi, s ich potrebami spájajú oveľa lepšie..

Matka je efektívnejšia ako kedykoľvek predtým, keď dôveruje svojmu inštinktu, keď číta v očiach svojho dieťaťa, čo skutočne potrebuje.

Zaujímavosťou tohto prístupu je, že samoregulácia sa chápe ako synonymum života, potreby nadviazať kontakt najprv s našou osobnou komplexnosťou, aby sme pochopili, že dieťa má aj svoje potreby, ich vlastné konflikty vyvolané niekedy spoločnosťou, ktorá nerozumie detstvu alebo dieťaťu.

Kľúče k samoregulácii rodičovstva

Samoregulované rodičovstvo nám hovorí, že dieťa, s ktorým sa v detstve zaobchádzalo s rešpektom a ktoré tiež videlo, ako boli jeho rodičia ohľaduplní voči všetkým, ktorí sú okolo nich, bude uctievaným dospelým..

Teraz, ale ... akým spôsobom dosahujeme takýto úspech? Ako nás samoregulácia rodičovstva učí dávať svetu šťastných dospelých?

  • Dieťa sa musí vždy cítiť pochopené a sprevádzané. Ak sa objaví frustrácia, táto bytosť sa prestane cítiť prispôsobená, integrovaná.
  • Musíte sa vzdelávať so zdravou väzbou založenou na láske a blízkosti. Týmto spôsobom sa dieťa bude cítiť v bezpečí, aby smerovalo svoje kroky smerom k nezávislosti.
  • Hlas dieťaťa musí byť vždy počuť, pretože aj oni sa musia brať do úvahy, keď sa smejú a keď plačú, keď žiadajú alebo keď navrhujú.
  • Samoregulované rodičovstvo nám tiež hovorí o časoch, o tom, že nezačneme intelektuálne vzdelávanie až do 7 rokov, aby sme prostredníctvom hry mohli prvýkrát objaviť objavy..

Interakcia s ich prostredím prostredníctvom piatich zmyslov a vzťahov so svojimi rovesníkmi prostredníctvom radosti nám tiež ponúka zaujímavý spôsob, ako podporiť ich psychosociálny vývoj. A bez ohľadu na prístup, s ktorým sa rozhodneme vychovávať naše deti, nemali by sme zabúdať na niečo tak jednoduché, ako s nimi zaobchádzať s určitým neomylným magickým vzorcom: láskou.

Doprajte svojim deťom opatrnosť: sú vyrobené zo snov Deti, naše deti majú svoj vlastný rytmus, vlastný spôsob vnímania, videnia a myslenia. Nie je vhodné snažiť sa ich nahradiť našimi. Prečítajte si viac "