Zaobchádzajte so svojimi deťmi opatrne zo snov

Zaobchádzajte so svojimi deťmi opatrne zo snov / psychológie

Detstvo má svoj vlastný rytmus, vlastný spôsob vnímania, videnia a myslenia. Len málo predsudkov môže byť tak zlé, že sa ich snažia nahradiť našim spôsobom pocitu, videnia alebo myslenia, pretože deti nikdy nebudú kópiami svojich rodičov. Deti sú deťmi sveta a sú vyrobené zo snov, nádejí a ilúzií, ktoré majú vybudovať vo svojich slobodných a privilegovaných mysliach.

Len pred niekoľkými mesiacmi boli zverejnené správy, ktoré nás zmätia a pozývajú nás, aby sme sa zamysleli. V Spojenom kráľovstve mnoho rodín pripravuje svoje 5-ročné deti, aby mohli v šiestich rokoch absolvovať vstupný test, ktorý im umožní vstúpiť do najlepších elitných škôl.. Predpokladaná „sľubná budúcnosť“ teraz ide ruka v ruke so stratou detstva. Pri obracaní detí, ktoré by mali hrať v parkoch na "protivníkov".

Aké dobré je dieťa, ktoré vie, ako nám povedať, čo sa nazýva mesiace Saturna, ak nevie, ako zvládnuť jeho smútok alebo hnev? Vzdelávajte múdre deti v emóciách, deti plné snov a nie strach.

dnes, Mnoho matiek a otcov pokračuje v myšlienke „urýchliť“ kompetencie svojich detí, stimulovať nás kognitívne, dať Mozarta, kým ešte spí v maternici. Možno že je potrebné vychovávať deti vhodné pre svet, je vzdelávanie detí vhodné pre seba. Zvieratá, ktoré s 5 alebo 6 rokmi už trpia stresom dospelej osoby.

Naše deti a konkurencieschopnosť životného prostredia

Všetci si uvedomujeme, že v týchto meniacich sa a konkurencieschopných spoločnostiach potrebujeme ľudí, ktorí sa môžu prispôsobiť týmto požiadavkám. Tiež nepochybujeme o tom, že britské deti, ktoré dokážu vstúpiť do najlepších elitných škôl, majú zajtra dobrú prácu. Je však tiež potrebné sa pýtať ...

Bolo by to za všetky tie emocionálne náklady? Stratenie detstva? Dodržiavať smernice, ktoré im ich rodičia naprogramovali od svojich 5 rokov?

Malo by sa to dnes povedať neexistujú žiadne presvedčivé štúdie, ktoré by podporovali myšlienku, že „urýchľujú“ určité spôsobilosti, ako je to v prípade čítania, u detí vo veku 4 rokov je tak pozitívny alebo že má dlhodobý vplyv na ich akademický výkon. V mnohých prípadoch sa dosahuje to, že deti začínajú poznať dimenzie, ako je frustrácia, stres a predovšetkým potreba prispôsobiť sa očakávaniam rodičov..

Deti sú vyrobené zo snov a musia byť opatrované. Ak trváme na napĺňaní vášho času cieľmi, ktoré máme splniť, a kompetenciami, ktoré sa majú prijať, každý deň budeme porušovať vaše krídla. Tí, s ktorými možno zajtra dosiahnu svoje vlastné sny. Ak im dáme povinnosti dospelých, keď sú stále len deťmi, odtrhneme aj krídla ich drakov, aby sme ich držali na zemi, čím sa stratia detstvo..

Rodičovstvo a láska, dve slová, ktoré prechádzajú svetom ručne Rodičovstvo a budovanie rodiny sú najlepšie dobrodružstvá, ktoré si môžeme vychutnať po celý život. Prečítajte si viac "

Výchova, ktorá rešpektuje časy, náklonnosti a sny dieťaťa

Tvárou v tvár zrýchleniu učenia a zručností sú tie iné prístupy, ktoré sa dnes začnú prelínať s dostatočnou silou, ako napríklad „úcta k výchove“ alebo „Pomalé rodičovstvo“. To musí byť povedané, áno pred zvolením zrýchlenia by bolo vždy vhodnejšie poskytnúť prvé aproximácie. Niektoré aproximácie sa týkali napríklad priblíženia kníh deťom vo veku 3 alebo 5 rokov bez toho, aby boli nútené čítať alebo začať učiť.

Našou najdôležitejšou povinnosťou voči deťom je dať im „lúč svetla“ a potom nasledovať našu cestu.

-Maria Montessori-

Zvedavosť je najväčšou motiváciou detského mozgu, preto je vhodné, aby obaja rodičia, vychovávatelia a rodičia boli ako facilitátori učenia a nie ako agenti tlaku. Pozrime sa podrobne na tieto zaujímavé prístupy k rodičovstvu, ktoré rešpektujú prirodzené cykly dieťaťa a ich potreby..

Pomalé rodičovstvo

Pomalé rodičovstvo je verný odraz tohto spoločenského a filozofického prúdu, ktorý nás pozýva k spomaleniu, byť si viac vedomí toho, čo nás obklopuje. Preto v tom, čo sa vzťahuje na výchovu, je podporovaný viac zjednodušený a pacientsky model, s ktorým treba rešpektovať rytmy dieťaťa v každej vývojovej fáze..

Základné osi, ktoré definujú pomalé rodičovstvo by boli tieto:

  • Základnou potrebou dieťaťa je hrať a objavovať svet.
  • Nie sme "priatelia" našich detí, sme ich matky a ich rodičia. Našou povinnosťou je milovať vás, viesť vás, byť príkladom a uľahčiť svoju zrelosť bez tlaku.
  • Vždy pamätajte, že „menej je viac“. Že kreativita je zbraňou detí, že ceruzka, papier a pole majú viac sily ako telefón alebo počítač.
  • Zdieľajte čas so svojimi deťmi v tichých priestoroch.

Uctivá výchova

Sme si istí, že ste už počuli o úctyhodnej výchove. Hoci najznámejším z tohto prístupu je použitie pozitívneho posilnenia nad sankciou alebo klasickými pokarhaniami, tento vzdelávací štýl obsahuje mnoho ďalších dimenzií, ktoré stoja za to vziať do úvahy.

  •  Musíte sa vzdelávať bez kriku.
  • Použitie odmien nie je vždy primerané: riskujeme, že naše deti si zvyknú vždy očakávať uspokojenie bez pochopenia skutočného prínosu úsilia, osobného úspechu.
  • Povedať „nie“ a obmedziť na ne nespôsobí žiadnu traumu, je to nevyhnutné.
  • Rešpektujúca výchova intenzívne využíva komunikáciu, počúvanie a trpezlivosť. Dieťa, ktoré sa cíti starané a cenené, je niekto, kto sa cíti slobodný, aby zachoval tie detské sny a formoval ich v dospelosti.

Rešpektujte svoje detstvo, rešpektujte túto etapu, ktorá ponúka korene vašim nádejam a krídlam k vašim očakávaniam.

Najlepší darček pre deti sa nazýva TIME Time, to je názov toho najlepšieho pre deti. Nepredávajú ho v obchodoch s hračkami alebo online. Nachádza sa len v nás ... Prečítajte si viac "