Krátky film, ktorý ukazuje, ako dieťa žije odlúčením od rodičov

Krátky film, ktorý ukazuje, ako dieťa žije odlúčením od rodičov / psychológie

Keď hovoríme „áno, chcem“, myslíme si, že je to pre život, ale pravdou je, že veci sa môžu zmeniť a v skutočnosti tak robia. Prechádzať oddelením alebo rozvodom je bolestivé, ale ako žije dieťa odlúčením od rodičov? Myslíme na naše deti?

Niekedy sme tak zamknutí v našom smútku, našej bolesti a našich problémoch, že zabúdame, že trpia aj niektoré malé bytosti, ktoré ešte o svete veľa nevedia. Najhoršie zo všetkého? Tento ťažký čas ich môže označiť po zvyšok svojho života.

Ako by malo byť oddelenie života detí niečo, čo by sme mali dať oveľa dôležitejšie, niečo, čo by malo byť našou prioritou

Keď deti získajú nové zodpovednosti

Separácia spôsobuje, že sa dospelí opäť automaticky stanú deťmi. Zrazu nevieme, čo má byť zodpovedné, nemáme vedomosť o tom, čo by sa malo alebo nemalo robiť, a nezaujímame sa, či predstierame, či nie sme pred našimi deťmi. Sme nahnevaní, plačeme, máme problémy so spánkom ...

Čo sa potom stane? Kto preberá úlohu zodpovedného dospelého? Práve deti, ktoré uprostred tohto nestabilného prostredia prijímajú túto úlohu, ktorú ich rodičia odmietli a že sa niekto musí zotaviť. Zodpovednosť, ktorá im nepatrí a ktorá im ubližuje.

Môžeme myslieť na "ako silné sú naše deti!". V tých najhorších chvíľach tam boli pre nás, upokojili nás, počúvali nás ... Ale vo väčšine prípadov sú to len deti! Nepožívajú si svoje detstvo, ani neprijímajú úlohu, ktorá im patrí.

Chcete vidieť, ako dieťa žije odlúčením od rodičov? Chcete poznať celý proces? Odporúčame vám, aby ste videli tento krátok, ktorý toto všetko jednoznačne predstavuje.

Na tom záleží na tom, ako je oddelenie života detí

Zatiaľ čo sme ponorení do separácie, naša vlastná bolesť nás oslepuje byť schopní vidieť niečo, čo je mimo toho, nie je sami. Je to chyba, že nevidíme s perspektívou to, čo naše deti naozaj prechádzajú.

Ale čo sa stane po oddelení? Všetko sa vracia do normálu, pretože rodičia sme „takmer“ rovnakí a vracajú pohodu a pokoj. ale, A čo tá zodpovednosť, ktorú získali naše deti?, Záleží nám na nich, či sú v poriadku, alebo či chcú hovoriť?

Ako dospelí nie je to prvýkrát, čo si myslíme, že ako deti, nechápu nič o emóciách ani o tom, ako funguje svet.. Ale nemohli sme byť zlí. To je niečo, čo sa snažíme veriť, aby sme nemuseli čeliť komplikovanej situácii, ktorá vysvetľuje deťom, ako sa veci robia a čo sa deje.

Podceňovanie detí, našich vlastných detí, im neprospieva. Hoci budú rásť, áno, s pevným presvedčením, že ľudia myslia len na seba, že sú sebeckí a že v situáciách bolesti sa nikto iný nestará o to, aby sami seba.

Emocionálne pripútanie, jeden z veľkých dôsledkov

Skutočnosť, že naše deti získavajú úlohu „opatrovateľa“, keď by nás táto úloha mala mať ako rodičov, spôsobí vznik dôležitej emocionálnej pripútanosti.. Dieťa sa musí starať o rodičov, niečo, čo by sa malo opakovať. Role sa vymieňajú a objavuje sa emocionálne pripojenie.

Ale práve kvôli zmene rolí sa vytvára emocionálna väzba? Nie, to je to, že zmena rolí ide oveľa ďalej. Deti pôsobia ako sprostredkovatelia, snažia sa nám pomáhať lepšie, naliehajú na nás, aby sme upokojili nášho génia v diskusiách. Deti cítia strach. Deti nás potrebujú a potrebujeme ich.

Zažívajú stratu ako absolútnu a bolestivú prestávku. Situácia, v ktorej majú dôležitú úlohu, pretože majú zodpovednosť za to, aby všetko fungovalo najlepším spôsobom. Hovoria s otcom alebo mamou, musia počúvať, ako sa o sebe navzájom rozprávajú (v niektorých prípadoch) a upokojiť ich plač.

"Keď bojujú za mňa alebo ma postavia do stredu argumentu, posielajú mi správu, že víťazstvo medzi vami je dôležitejšie ako môj život."

Za to všetko, Je dôležité, aby sme venovali pozornosť našim deťom, pretože hoci to nechceme vidieť, trpia, žijú v situácii zmiešaných a zmätených emócií, ktoré ich omámia. Nikto ich neuspokojuje, sú to tí, ktorí prinášajú toto pohodlie!

Spôsob, akým dieťa žije oddelene od rodičov, je niečo, čo by sme nikdy nemali ignorovať.

4 spôsoby, ako pochopiť, ako deti rastú Teórie rozvoja detí vysvetľujú, ako deti rastú a ako sa menia v detstve. Objavte najdôležitejšie a vplyvné. Prečítajte si viac "