Tiež hovorím NIE rodovému násiliu

Tiež hovorím NIE rodovému násiliu / psychológie

Rodové násilie je problémom pre každého, nielen pre obete. Medzi mnohými dôvodmi, prečo nás tradičná spoločnosť učí znevažovať a podmaniť si ženskú ženu, posudzovať ženy podľa ich vzhľadu a nemať milosrdenstvo, keď sa pýtame, či má žena veľa sexu alebo skôr málo ...

Pretože to hovoríme "Tí, ktorí bojujú, keď sú málo, keď sú starší.", pretože keď nás vychovávali, povedali nám to "Ak ťa to zasiahne, je to preto, že sa ti to páči" a my Zobrali sme zlý príklad na vzdelávanie našich detí.

Pretože možno práve to "Deti sú kruté" V skutočnosti má oveľa viac spoločného s vedomou a nevedomou krutosťou dospelej svetovej spoločnosti. A je to všetci môžeme bez námahy pochopiť, aké výrazy majú "Beh ako dievča", "Bojuje ako dievča", "smeje sa ako dievča" a všetky jej svahy.

Ako keby "Buďte dievčatá" vyradili nás zo spektra sily, urobili nás slabými, neschopnými a neohrabanými. Ale najhoršie zo všetkého je, že spolu žijeme, chápeme a v najhoršom prípade tolerujeme tento druh "Viera" s celkovou prirodzenosťou.

Hoci ide len o špičku ľadovca, je príčinou a dôsledkom toho, že každý 25. november sa musí symbolicky venovať boju proti sociálnej hrozbe, ktorá predstavuje rodové násilie..

Keď sa pozriete na osobu, ktorá bola týraná, nemôžete prestať vidieť

Tisíce žien zomierajú každý rok v rukách ľudí, ktorí ich zabíjajú a týrať ich len preto, že sú ženy. Je to smutné a jednoduché povedané, toto je hrozná realita.

A je to existujú milióny násilných ľudí, ktorí sú produktom historického systému podmanenia a útlaku voči ženám, čo ospravedlňuje, že sme vykorisťovaní, že sme reifikovaní, že sme redukovaní, ovládaní a zavraždení.

Prečo? pretože žijeme v chorej spoločnosti, ktorá toleruje víziu žien ako menejcennú bytosť a to vytvára bytosti, ktoré si myslia, že dokážu prispôsobiť a riadiť telo a pocity ženy v ich milosrdenstve.

Ďalší spôsob, ako vzdelávať, je možný

Povedať "Nie menej" musíme začať vzdelávaním a zvyšovaním povedomia našich detí a mládeže rovnostárskym spôsobom.. Musíme staviť, ak necháme stranou "Ideálny" bezbrannej princeznej a násilného machita, sú zárodkom zlého zaobchádzania so ženami.

Pretože najviditeľnejšia časť rodového násilia, Vražda je poslednou priečkou rebríka, ktorá začína deficitným vzdelávaním, ktoré živia závislosti a potreby, ktoré generujú zneužívanie a končia zabíjaním fyzicky a psychicky.

V tomto zmysle napríklad, existuje vysoké percento svetovej populácie, ktorá nerozumie psychologickému zneužívaniu ako rodovému násiliu alebo že tomu nerozumie fakt "Odoslať" je zaútočiť na dotknutú osobu.

Naša spoločnosť tak potrebuje realizáciu veľkej výchovnej práce, pretože nás môže zachrániť iba násilie pred násilím. Preto, dnes si to chceme pamätať...

  • Sociálna a afektívna izolácia ... ÁNO IT JE BAD.
  • Emocionálne vydieranie ... ÁNO IT JE BAD.
  • Urážky pokryté a skryté ... ÁNO IT JE BAD.
  • Ovládanie mobilných, osobných účtov a sociálnych sietí ... ÁNO IT JE BAD.
  • Hrozby a pohŕdanie ... ÁNO IT JE BAD.
  • Ovládanie skrine ... ÁNO IT JE BAD.
  • Emocionálna ľahostajnosť ... ÁNO IT JE BAD.
  • Verbálna agresia, dominantné správanie (hrozí ukončenie vzťahu) a žiarlivosť ... ÁNO IT JE BAD.
  • Sociálna, pracovná alebo ekonomická diskriminácia ... ÁNO IT JE BAD.

tak, ak začneme od základne, dostaneme dobre formovaný hrad z ktorých sa živí prevažne zdravá a čistá spoločnosť zneužívania, násilia a predsudkov.

Rodové násilie a dospievanie Dnešná spoločnosť je veľmi citlivá na rodové násilie, hoci v bezvedomí pokračuje v odovzdávaní romantických vzorov založených na machizmoch, ktoré posilňujú macho postoje a správanie adolescentov. Prečítajte si viac "

Rodové násilie nemá žiadny vek

Je to mimoriadne dôležité "Reedukovať zdola",  vzhľadom na „omladenie zneužitia“, ktoré sa dnes prejavuje. Subjekcia v mene lásky je plne normalizovaná vo veľkej časti našej mládeže a dospievajúcich.

Je to veľmi znepokojujúce vzhľadom na to, že práve v tomto štádiu začíname formovať presvedčenie a učenie o láske a vzťahu páru.

Je to tu, keď je láska idealizovaná a podľahnúť vzoru jemných princezien, ktoré potrebujú princa, ktorý ich chráni a pomáha im kráčať životom so silou, odhodlaním, odvahou a dominanciou, ktoré by mali charakterizovať veľkého človeka..

Práve v týchto obdobiach, v ktorých je správanie banalizované a normalizované násilie a myšlienka, že v láske všetko stojí za to a že ak to nemôžete postaviť, nie ste "Boj za vašu lásku".

tiež, nielen že sa musíme vzdelávať v oblasti rovnosti, ale aj v zodpovednosti čeliť násiliu a zneužívaniu proti ženám, pretože sú ženy. Je veľmi dôležité, aby sme sa naučili, že je možné a predovšetkým potrebné hovoriť „nie“.

Od princeznej k inžinierom

Musíme sa zlomiť "Izolácia ruže" a povzbudzovať tie hračky, predmety, oblečenie a nástroje, ktoré nám pomáhajú školiť naše deti v hodnote rovnosti a „Nie je to konformizmus".

To, čo obklopuje naše deti, je to, čo im pomáha myslieť a mať svoje vlastné kritériá, ktoré podporujú schopnosť zvyšovať zručnosti a pristupovať k technológiám ako k niečomu zábavnému a atraktívnemu.

A ak chcú byť princezny, mali by byť, ale silní a nezávislí. A ak chcú byť inžiniermi, vyberú si to slobodne a zostanú silní a nezávislí.

tiež, mali by sme učiť deti, že existuje „nový“ spôsob bytia mužov. Pretože byť mužský je milujúci, starať sa o druhých, vyjadrovať svoje emócie, rešpektovať, bojovať za rodovú rovnosť, vyhýbať sa obetiam a utrpeniam, ktorým je žena vystavená, opustiť násilie, starať sa o domácnosť atď..

Dúfajme, že čoskoro môžeme vymazať z kalendára, ktorý je 25. novembra proti Gender Violence. Dúfajme, že sa ho môžeme zbaviť a zabúdať, že existuje, pretože vtedy príde čas, keď ženy nebudú zraniteľné a nikto nebude veriť, že majú právo na to, aby nás týrali alebo robili s našimi životmi to, čo chcú..


Pamätajte si, že keď sa dopustia zlého zaobchádzania so ženou, všetci nás mýlia.


Najlepšie dedičstvo matky jej deťom má byť uzdravené ako žena. Starostlivosť o jej emocionálnu a fyzickú pohodu, starostlivosť o seba s jemnosťou a rešpektom je najlepším dedičstvom, ktoré môže žena dať svojim deťom. Prečítajte si viac "