Tri zlé presvedčenie o smútku z detstva

Tri zlé presvedčenie o smútku z detstva / blaho

Smútok je bolestivý proces, ktorý musíme všetci prežiť v našich životoch, vrátane detí. Ale nie vždy chápeme, ako žijú túto situáciu. V skutočnosti, napriek skutočnosti, že väčšina detí vyrieši svoj smútok bez väčších komplikácií, Je dôležité mať jasno v tom, ako tento proces spracúvajú na realizáciu rôznych stratégií.

Preto je kľúčom k tomu, aby sme vyhnali chybné presvedčenie o smútku z detstva. Ak takto naše deti musia čeliť tejto bolestivej situácii, budeme vám môcť pomôcť tým najlepším spôsobom. Aby sme lepšie pochopili tento druh viery, je potrebné najprv presne definovať, čo to je. Poďme sa prehlbovať.

"Čas je lekár, ktorý lieči všetky smútky".

-Diphilus-

Čo presne je súboj?

Grief je proces, ktorý má čo do činenia s vyrovnávaním sa so stratou a ktorý zahŕňa sériu fáz. zvyčajne, bude to o smrti milovaného človeka. Môže však súvisieť aj s inými situáciami, ako je prepustenie, rozchod pár alebo smrť domáceho maznáčika, okrem iného..

Podľa psychológa Klüber-Rossa sú fázy, ktoré treba prekonať, aby sa prekonali tieto straty. Je to sled postojov a nálad, v ktorých sa emócie menia, kým nedosiahnu prijatie. Každá osoba bude žiť túto skúsenosť vlastným spôsobom a touto cestou bude s rôznymi fázami chodiť iným spôsobom. Aby sme to však hlbšie pochopili, stručne popíšeme, z čoho sa každý skladá..

  • popretie. Osoba nemôže uveriť tomu, čo sa stalo, a používa popieranie, aby sa bránila od bolesti, ktorú zažíva. Jeho myseľ sa snaží nájsť nejaký spôsob, ako udržať pohodu napriek tomu, že je v situácii maximálnej impotencie.
  • hnev. Táto fáza sa objaví, keď sa nakoniec pripustí, že strata je reálna. Tu sa človek cíti frustrácia a impotencia tvárou v tvár tomu, čo sa stalo.
  • vyjednávanie. Dotknutá osoba sa snaží nájsť spôsob, ako zvrátiť situáciu. V prípade smrti milovaného človeka sa možno uchýliť k náboženským alebo nadprirodzeným presvedčeniam. Okrem toho, emocionálna bolesť bude silnejšia ako v akejkoľvek inej fáze.
  • depresie. Osoba spadá do silného zúfalstva a smútku kvôli pocitu bezmocnosti.
  • prijatie. Nakoniec sa v tejto fáze predpokladá, že to, čo sa stalo, je nezvratné. Na rozdiel od predchádzajúcej fázy, osoba si uvedomí, že s touto stratou môže žiť. Je to okamih, v ktorom sa pozeráte späť na učenie.

Na druhej strane, Je dôležité mať na pamäti, že deti môžu tento proces zažiť inak, najmä ak sú malé, pretože v prvých rokoch života sú zvyčajne veľmi závislí fyzicky aj emocionálne a tiež nemusia pochopiť smrť a jej dôsledky. To, čo si však všimnú, je absencia tejto osoby, prežívanie pocitov opustenia a nedostatku ochrany.

Aké sú najčastejšie mylné predstavy o smútku dieťaťa?

Mnohí ľudia sa mýlili v presvedčení o smútku z detstva, mysliac si, že je to veľmi odlišné od toho, čo sa deje u dospelých. A aj keď je pravda, že existujú rôzne aspekty, existujú aj iné spoločné. Dôležité je, že tí najmenší sa cítia milovaní a chránení inou osobou.

Pozrime sa nižšie, aké sú najčastejšie mylné predstavy o smútku z detstva.

Deti si neuvedomujú, čo sa stane

Najnebezpečnejšia viera o smútku v detstve je, že tí najmenší nevedia nič. Je pravda, že dieťa presne nechápe, čo je smrť. však, áno, všimnete si, že došlo k zmenám vo vašom prostredí. Takže budete chýbať osobe, ktorá zomrela a všimnete si, že dospelí okolo vás majú zlý čas.

Hlavným problémom tejto viery je to deťom nebude poskytnutá podpora, ktorú potrebujú. Stratiť niekoho blízkeho je pre nich tiež ťažké. Preto v tejto fáze potrebujú viac lásky, pozornosti a porozumenia ako kedykoľvek predtým.

Duel detstva musí trvať minimálne

Druhé z chybných presvedčení o detskom smútku súvisí s predpokladaným primeraným trvaním. V niektorých prostrediach, Predpokladá sa, že chýbajúci človek na dlhú dobu je znakom slabosti. Preto niektorí rodičia veria, že dieťa by malo čo najskôr prekonať smrť milovaného človeka.

však, to vytvára nadmerný tlak na najmenších. Nielenže sa budú musieť vyrovnať s ich bolesťou, ale s pocitom, že nespĺňajú očakávania. V týchto situáciách je potrebné pochopiť, že deti (a nie deti) môžu potrebovať dostatok času na riadne vypracovanie duelu.

Nie všetky smrti môžu spôsobiť súboj

Nakoniec, niektorí ľudia veria, že nie všetky úmrtia by mali spôsobiť bolesť. však, Ovládanie emócií nie je jednoduché. Preto naše deti budú musieť truchliť nad stratou, ktorá by v zásade nemala byť tak komplikovaná. To môže byť napríklad prípad domáceho maznáčika alebo niekoho blízkeho.

znovu, kľúč je tu pochopenie. Musíme si uvedomiť, že deti sa nerozhodnú cítiť zle. Preto musíme byť s nimi trpezliví a pomáhať im podľa našich najlepších schopností.

Ako zistím, či som prešiel obdobím úmrtia? Vedieť, či sme prešli smútiacim obdobím, nie je ľahké. Bolesť a prázdnota môže byť maskovaná v nás až do bodu zmeny našej nálady, obmedzujúcej našu túžbu, produktivitu a nádeje. Prečítajte si viac "